РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

Запрошуємо до бібліотеки!

Книжковий дім - бібліотека,

Це затишок думок святих.

Бібліо - так звали книгу греки,

Цю назву взяли ми від них.

Тут зібрані думки учених,

І кожна книга - відкриття.

Знання для всіх людей священне,

Без нього не буде життя.

На стелажах,

В просторих залах,

Книжки й книжки

В рядах тісних ...

Спасибі тим, хто нам писав їх,

Спасибі тим, хто їх зберіг !

Й пошана тим, хто нам дає їх!
Запрошую ж читати всіх!

Основні функції бібліотеки

1. Акумулююча - бібліотека формує, накопичує, систематизує і зберігає бібліотечно-інформаційні ресурси.
  2. Сервісна - бібліотека надає інформацію про наявні бібліотечно-інформаційні ресурси, організовує пошук і видачу бібліотечно-інформаційних ресурсів, забезпечує доступ до видалених джерел інформації.
  3. Методична - бібліотека розробляє учбові і методичні матеріали по основах інформаційної культури користувачів, алгоритми і технології пошуку інформації.
  4. Учбова - бібліотека організовує підготовку по основах інформаційної культури для різних категорій користувачів.
  5. Просвітницька - бібліотека залучає тих, що навчаються до скарбів світової і вітчизняної культури.
  6. Виховна - бібліотека сприяє розвитку почуття патріотизму по відношенню до держави, свого краю.
  7. Соціальна - бібліотека сприяє розвитку здатності користувачів до самоосвіти і адаптації в сучасному інформаційному суспільстві.

Основні завдання бібліотеки:

• - сприяти реалiзацiї державної полiтики в галузi освiти, розвитку навчально-виховного процесу;
  • - формувати в учнів прагнення до книги як джерела духовного розвитку;
  • - виховувати в учнів iнформацiйну культуру, культуру читання, прищеплювати навички самостiйної роботи з книгою;
  • - формувати вмiння користуватися бiблiотекою, її послугами, книгою, її довiдковим апаратом;
  • - розвивати творчу думку, пiзнавальнi здiбностi та iнтереси школярiв, сприяти успiшному засвоєнню ними навчальних програм;
  • -виховувати учнів на високих зразках світової та вітчизняної культури, формувати на цій основі національну свідомість,
    шанобливе ставлення до книги як головного джерела знань;
  • - сприяти рiзними формами i методами бiблiотечної роботи самоосвiтi учнiв, пiдвищенню методичної, педагогiчної майстерностi вчителів, шляхом популяризацiї педагогiчної лiтератури та iнформацiї про неї;
  • - розвивати iнформативнi функцiї бiблiотеки;

Законодавчо-нормативна база бібліотеки

1. Закон України «Про освіту»
  2. Закон України «Про загальну середню освіту»
  3. Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»
  4. Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу.
  5. Правила користування бібліотекою.
  6. Посадова інструкція бібліотекаря.
  7. Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час знаходження в бібліотеці.
  8. План роботи бібліотеки.
  9. Перспективний план розвитку бібліотеки

Документація бібліотеки