Анкета для учнів

ЯКИЙ Я ЧИТАЧ

(Тест для учнів 1-2 ( 5-6) класів)

Юний друже!

У тебе вже чималий читацький досвід. Настав час усвідомити його. Визнач сам, який ти читач. Для цього прочитай цей тест і постав поряд із висловлюванням знак "+" у тому випадку, якщо воно відповідає твоїй думці.

Отже, який я читач:

1. Читаю швидко, "ковтаю" книги.

2. Читаю повільно, вчитуючись в кожне слово.

3. Читаю від випадку до випадку будь-які книги, які потрапляють до рук.

4. Читаю вибірково, не хочу тратити час на нісенітницю.

5. Люблю читати для душі, а не за чиєюсь вказівкою.

6. Читаю з потреби, щоб виконати завдання.

7. Можу читати у будь-якій обстановці, навіть у гамірній: захоплююся дуже.

8. Вникаю в смисл книги тільки в тихій обстановці і за позитивного внутрішнього настрою.

9. Книгам не дуже довіряю: адже це вигадка.

10. Вірю в усе, що в книзі відбувається.

11. Немає нічого нуднішого за читання.

12. Читання для мене - найцікавіше заняття.

13. Я ніколи не намагаюся поставити себе на місце героїв книг.

14. Читаючи книгу, я готовий подумки битися і переживати за героя, як за себе.

15. Хто написав книгу - для мене не має ніякого значення.

16. Вибираючи книгу і читаючи, я завжди цікавлюся автором.

17. Я міркую так: книга - книгою, а життя - життям.

18. Для мене хороша книга - те ж життя яке я відкриваю, і разом з нею - відкриваю себе.

19. Щоб бути читачем, не потрібно особливого таланту - читай і все.

20. Бути хорошим читачем - це здатність, яку потрібно розвивати.

А тепер полічи і запиши кількість "+" у парних і непарних висловлюваннях: парні - (кількість "+"), непарні - (кількість "+").

Ключ.

1. Якщо парних плюсів більше, то ти читач-романтик. Ти спроможний чуже життя відчути як своє. Ти здатний задуматися не лише над книгою, але і над самим собою. Ти відкриваєш світ книги, а він відкриває тебе. Добре, якби таких читачів було побільше.
  2. Якщо непарних плюсів більше, то читання для тебе знаходиться не на першому місці. Щось інше займає тебе більше. Сподіваємося, що, читаючи з потреби, ти одного разу захопишся книгою і відкриєш для себе новий світ образів, у якому захочеться побувати знову і знову.
  3. Якщо у тебе рівна кількість парних і непарних плюсів, то ти читач залежно від настрою. Іноді ти жадібно читаєш усе підряд, іноді вибираєш щось для душі, але бувають моменти, коли ти довго не береш книгу в руки. Тобі явно бракує приятеля, що читає, який би частіше тягнув тебе з собою у бібліотеку.